Přinášíme vám druhou část z našeho projektu, který nese název "Z certifikace". V prvním článku jsme vám prozradili, jak probíhá výběr produktů. Celý článek si můžete přečíst ZDE. Dnes se Adri, zakladatelka Puaree, bude věnovat druhé části a tou je výběr surovin.
Jak už jsem psala v první části, ze začátku to pro mě bylo hodně nové, nakupovala jsem hromadu surovin, abych se mohla seznámit, očichat je, osahat si je, popřípadě je vyzkoušet v receptech, abych věděla, jak se budou chovat a co od nich můžu očekávat. Postupem času jsem vyzkoušela přibližně 500 surovin ( a možná i více, mívám docela špatný odhad :D ) a to už není zrovna málo. Už vím, kterého dodavatele zvolit a kterému se raději vyhnout obloukem.
Jakmile tedy nastane fáze "nakupování surovin pro nové produkty", rozsvítí se mi očička. :D Jsem totiž takový shopaholic, který má nutkání nakoupit všechny možné suroviny z celého světa. :D Takže se musím držet při zemi, aby se má peněženka příliš nezlobila. Nicméně s výběrem surovin si dávám hodně záležet, ráda pracuji s inovativními suroviny, které následně zakomponovávám do receptů. Takže mým prvním krokem je zjištění, zda dodavatelé přidali na své e-shopy nějaké nové suroviny, které by se mi mohly do nových produktů hodit a které by produkt udělaly jedinečným. Tak, aby byl jeden z mála a ne jeden z mnoha.
Zároveň je pro mě hodně důležité, aby byly suroviny kvalitní, ráda nakupuju suroviny v BIO kvalitě s certiikáty Cosmos, Ecocert, GMO free, bez nano částic, apod. Ne všechny suroviny ale jdou zakoupit v BIO kvalitě, v takovém případě objednám vzorky od více dodavatelů a potom porovnávám kvalitu (podle čichu, barvy, konzistence, bezpečnostních listů).
Pokud najdu nějaké vhodné novinky, tak je samozřejmě vezmu, v opačném případě projíždím weby a hledám, jaké další suroviny by se hodily. Než dorazí, vypíšu si, co jsem nakoupila a jaké dané suroviny mají účinky. Jakmile dorazí, nastává moment očichávání, osahávání. Mnohdy se mi stává, že surovina nesplní mé očekávání a v takovém případě ji dám stranou a zužitkuji ji pro své domácí použití. Nejhorším v tomto případě jsou vůně, které mnohdy přípomínají vůně na záchod a to rozhodně není to, co bych chtěla. Nakoupím třeba deset různých vzorků a z toho třeba jedna projde. Takže ano, už v tomto kroku přicházejí finanční ztráty, ale s tím se zkrátka musí počítat. :)
A jaká surovina je pro mě nejoblíbenější?
Je to absolue frangipani neboli plumeria. Jedná se o havajskou kytičku, která má nádhernou vůni a kterou najdete v našem pleťovém krému, který nese název Plumeria.
Celý tento proces zabere přibližně 2 - 3 týdny a to jsme na začátku celé přípravy nových produktů. Než uzavřu toto druhé téma přípravy, ráda bych se s vámi podělila i o dodavatelé, se kterými jsem dlouhodobě spokojená.
Za Českou republiku:
Ze zahraničí:
To je k druhé části vše. Pokud by vás na toto téma cokoliv zajímalo, stačí napsat a ráda vám zodpovím vaše otázky. Příště si povíme něco o třetí částí, kterou je sestavování receptů. Myslím si, že tahle třetí část by mohla být pro vás velmi zajímavá.